Strona Główna

DYSTRYBUCJA

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem akumulatorów firmy ZAVOD AIT (Federacja Rosyjska) oraz HBL (Indie) na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej.

REGENERACJA

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie regeneracji akumulatorów zasadowych.

UTYLIZACJA

Zapewniamy utylizacje zużytych akumulatorów
i ogniw. Prowadzimy zbieranie, unieszkodliwienie i recykling zużytych akumulatorów i ogniw.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Jesteśmy zarejestrowani przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Posiadamy zezwolenie na transport akumulatorów wydane przez Prezydent m.st. Warszawy.

CERTYFIKATY

katalog akumulatorów

Katalog standardowych produktów

 

Firma ZAVOD AIT z Saratowa w Federacji Rosyjskiej po prywatyzacji i modernizacji stała się nowoczesnym zakładem produkującym akumulatory zasadowe zyskując 75% udziału w ogromnym rynku rosyjskim.

„ZAVOD AIT” uzyskała certyfikat jakości ISO 9001:2000 wydany przez Lloyd’s Register Quality Assurance. Dzięki niemu firma ZAVOD AIT stała się liderem w dostarczaniu akumulatorów zasadowych, niklowo-kadmowych, mających zastosowanie w lokomotywach i wagonach kolejowych, wagonach metra, tramwajach i trolejbusach, a także jako awaryjne źródło zasilania w urządzeniach stacjonarnych.

W 2008 roku inżynierowie z „ZAVOD AIT” opracowali nowy typ akumulatorów przemysłowych, bezobsługowych, niklowo-kadmowych mających swoje zastosowanie w pociągach pasażerskich oraz w najnowszej klasy samochodach.

Akumulatory te są zgodne ze standardami IEC 62259-2007 oraz spełniają wszelkie wymagania normy PN-EN 60623 2007.

Dzięki staraniom wysokiej rangi specjalistów, akumulatory są dostosowane do pracy w ekstremalnie niskich jak i wysokich temperaturach. Przykładem może być Syberia czy kraje tropikalne z Azji czy Afryki, krajach bliskiego wschodu oraz Północnej Afryki.

Z uwagi na niezawodność i nowoczesność oraz konkurencyjne ceny zyskały już uznanie wielu użytkowników m.in. w Polsce, Łotwie, Estonii, a także w Czechach, Słowacji i Grecji.

HBL logo

HBL India jest producentem, z ponad 30-letnim doświadczeniem, w dziedzinie zaawansowanych technicznie przemysłowych systemów (akumulatorów) magazynujących energię elektryczną. Zatrudniając blisko 4000 pracowników plasuje się w pierwszej dziesiątce (10) największych na świecie producentów, a w niektórych segmentach tej branży zajmuje nawet pozycję wiodącą.

Unikalny asortyment akumulatorów wytwarzanych w różnych technologiach odzwierciedla filozofię działania firmy ukierunkowaną na udoskonalanie bieżących produktów oraz na inwestowanie w nowe technologie. Odpowiedzią na szybko zmieniające się potrzeby rynku jest dywersyfikacja produkcji i równoległe objęcie działalnością, poza tradycyjnym segmentem pojazdów szynowych takich dziedzin jak: sterowanie ruchem kolejowym, automatyka i elektronika przemysłowa, energetyka, przemysł obronny.

Wykorzystując rosnący techniczny i technologiczny potencjał podjęto w ramach programu dywersyfikacji produkcji, działalność w sektorze zaawansowanych wyrobów precyzyjnych, małych AC&DC, czy odnawialnych źródeł energii.

Osiągnięte sukcesy HBL zawdzięcza w dużym stopniu, potrzebie sprostania wysokim wymaganiom stawianym przez naszych odbiorców, wśród których są czołowe, światowe firmy z branży kolejowej.

Firma HBL oraz jej produkty spełniają wszystkie międzynarodowe normy w dziedzinie bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska takie jak:

  • ISO 9001/ 14000 1 oraz 18 000 1
  • Świadectwo IRIS
  • REACH
  • RO HS

Oś czasu

1990

Rozpoczecie dzialalnosci ALMIDES Sp. z o.o.

1995

Zakonczenie realizacji Sheraton Hotel

1998

Zakonczenie realizacji Centrum Kontroli Ruchu Lotniczego

1999

Zakonczenie realizacji kompleksu biurowego Wisniowy Business Park

2000

Zdobycie certyfikatu BS EN ISO: 9001:2000

2000

Zakonczenie realizacji hotelu Hyatt

2005

Rozpoczecie wspólpracy w zakresie dystrybucji akumulatorów ZAVOD AIT (Federacja Rosyjska)

2011

Rozpoczecie wspólpracy w zakresie dystrybucji akumulatorów HBL (Indie)

2015

Uruchomienie oddzialu naszej firmy w Belgradzie
O Firmie

Założona w październiku 1990r. rodzinna firma w pierwszym okresie działalności obejmującym lata 1990-2005, zajmowała się projektowaniem oraz wykonawstwem zaawansowanych technicznie elewacji. Równolegle prowadzona była promocja nowoczesnych, nieznanych wcześniej na rynku krajowym materiałów elewacyjnych, produkowanych przez znane firmy niemieckie:
– Thyssen Schulte, systemy ścian osłonowych;

– Alcan Singen; materiały kompozytowe Alucobond, Dibond, Alucore;

– Agrob Buchtal; ceramika elewacyjna; Keraion, Kera-Twin.

Dla wszystkich tych firm byliśmy w Polsce wyłącznym lub głównym dystrybutorem.

W 15-letnim okresie działalności w branży budowlanej uczestniczyliśmy w realizacji ponad 100 znanych obiektów na terenie całego kraju; takich jak banki (PKO SA w Koszalinie i Ostrołęce, Bank Handlowy w Olsztynie), hotele (Sheraton oraz Hyatt w Warszawie), biurowce, wysokiej klasy apartamentowce itp.

W 2005r. rozpoczął się nowy rozdział w działalności spółki Almides. Podjęliśmy (na zasadzie wyłączności) w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej promocję i dystrybucję akumulatorów zasadowych niklowo-kadmowych producentem, których jest ZAVOD AIT z Saratova w Federacji Rosyjskiej. Od listopada 2011r. jesteśmy też w Polsce wyłącznym dystrybutorem przemysłowych akumulatorów zasadowych, a także kwasowych indyjskiego producenta – firmy HBL z Hyderabadu.

W centralnym rejonie Polski w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1 na działce ponad 2,5ha, zlokalizowane są magazyny oraz zaplecze obsługi akumulatorów o powierzchni ok. 2500m². W bieżącej sprzedaży posiadamy prawie wszystkie typy akumulatorów zasadowych.

Ponadto produkujemy wiele elementów osprzętu jak skrzynie akumulatorowe, łączniki, kable łączące itp.

Nasi Klienci

KONTAKT

Almides Sp. z o.o.
ul. Belwederska 9A
00-761 Warszawa
NIP 522 000 03 41
tel: +48 (022) 851 68 61, 62
fax: +48 (022) 851 68 63
e-mail: almides@almides.pl
Zakład produkcji i obsługi akumulatorów
Nowa Wieś 29
87-853 Kruszyn
tel: +48 542 528 282, +48 542 528 300

Pola wymagane zaznaczone gwiazdką *